sala

Sala weselna – czym się kierować przy jej wyborze?

Wesele to moment, który będzie w pamięci pary młodej i najbliższych jej osób przez całe życie. Z tego powodu warto by był on faktycznie godny zapamiętania i postarać się o wynajęcie jak najlepszej sali weselnej, która spełni wszystkie oczekiwania pary młodej. Na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze takiego lokalu?

Najważniejsze rzeczy przy wyborze sali weselnej

Podstawowa kwestia, która musi być wzięta pod uwagę gdy poszukiwana jest sala weselna w Nowym Targu to oczywiście cenami, a w zasadzie budżet i liczba gości. To od oceny możliwości finansowych i realnego stwierdzenia tego ile osób się pojawi zależy to jakie sale będą poszukiwane. Ważne jest więc poznanie kwoty za jednego gościa i tego, czy lokal zapewnia alkohol, a jeśli nie to ile wynosi „korkowe”, czyli opłata za własne trunki.

Jedna z najbardziej istotnych rzeczy to również lokalizacja. Powinna ona pozwalać na dogodny dojazd przede wszystkim parze młodej, która przed samym weselem będzie zmuszona wykonać tam wiele kursów. Ważne jest też, by wybierając lokal organizujący imprezy okolicznościowe w Nowym Targu mógł on zapewnić nocleg dla gości, czy też spory parking.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

Cena i wielkość to jedno, warto także zadbać o udogodnienia dla gości. W tym celu powinno się dowiedzieć o obecności strefy dla palących, noclegów dla gości, czy też udogodnień dla niepełnosprawnych. Dowiedzenie się także o szczegółach obsługi kelnerskiej takich jak ilość kelnerów na gościa i godzinach ich pracy jest również dość istotna.

Bardzo ważne jest także menu. Powinno ono być dostosowane do gości, którzy mogą mieć różne diety, czy też alergię także warto zadbać o obecność posiłków bezmięsnych, czy też niezawierających różnego rodzaju alergenów i podać listę gości, która będzie wymagała innego posiłku. Nie można też zapomnieć o jednym. Sala powinna po prostu pozwolić parze młodej na wesele marzeń. To jest najważniejsze, gdyż jest to dzień właśnie tej dwójki osób.