ramka do gniazdek

Ramki do gniazdek – jakie mają zastosowanie?

Niekiedy znalezienie kontaktu na ścianie nie jest proste. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy ściana ma dekoracyjny wzór, przykryta jest tapetą czy wiszą na niej obrazy. Pomocne może być zastosowanie ramki do gniazdka, dzięki której będzie ono nie tylko lepiej widoczne, ale też dużo bezpieczniejsze w użyciu.

Czy ramki do gniazdek są ważne?

W większości przypadków w mieszkaniach lub pomieszczeniach użytku publicznego wykorzystywane są ramki do gniazdek lub obecne tam gniazdka mają od razu oprawy. Poza wspomnianą wcześniej funkcją „oznaczania”, w którym miejscu ściany znajduje się kontakt, element ten pełni rolę zabezpieczającą i dekoracyjną.

Trudno wyobrazić sobie kontakt pozbawiony ramki w jakimkolwiek wykończonym wnętrzu. Jej brak sprawia wrażenie niedokończonych prac i jest po prostu nieestetyczny. Wiele nowoczesnych gniazdek jest od razu wyposażona w ramkę, np. gniazdka simon detail.

Gniazda wtyczkowe – po co potrzebne są ramki?

Nowoczesny wygląd wnętrza uzyskuje się dzięki dopasowaniu wszystkich elementów wyposażenia, w tym dodatków. Dobierając gniazdka elektryczne z ramką można optycznie wykończyć każde pomieszczenie. Przeważnie wybrany styl oprawy gniazdek stosuje się jednocześnie w całym domu.

Dla uzyskania najlepszych efektów trzeba dopasować ramkę do gniazdka. Rozwiązaniem są też kontakty od razu wyposażone w ramki, ale nie zawsze da się je zastosować we wnętrzu. Mniej typowe gniazda wymagają np. wielokrotnych ramek lub zwykłych, pojedynczych ale o oryginalnym kształcie.

Ramki do gniazdek elektrycznych – jakość i styl

W nowoczesnym mieszkaniu nie stosuje się wielu dekoracji, króluje minimalizm. W związku z tym znaczenia nabierają wspomniane ramki do gniazdek. Nie zawsze rzucają się w oczy, jeśli są dobrze dopasowane. Bardzo łatwo jednak można zauważyć ich brzydki wygląd w razie ewentualnych zaniedbań.

Podsumowując, główną rolą, jaką pełnią ramki do gniazdek elektrycznych, jest zaznaczenie miejsca, w których znajdują się kontakty. To pewnego rodzaju zabezpieczenie. Ramka może też być estetycznym wykończeniem wnętrza.