mezoterapia iglowa

Preparat do mezoterapii mikroigłowej – jak go stosować?

Mezoterapia mikroigłowa cieszy się dużą popularnością. Wynika to z faktu, że jest to zabieg bezinwazyjny, dosyć krótki i przynoszący szybko efekty. Może być stosowany na twarz czy dekolt, ale także sprawdzi się jako zabieg wspomagający skórę głowy przy intensywnym wypadaniu włosów czy w walce z cellulitem. Gdzie najlepiej wykonać zabieg mezoterapii mikroigłowej i jakie preparaty są stosowane podczas zabiegu?

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który nie wymaga interwencji chirurga. Może być wykonany w gabinecie medycyny estetycznej lub kosmetologicznym przez wykwalifikowanego pracownika. Podczas zabiegu preparat do mezoterapii mikroigłowej jest wprowadzany w głębokie warstwy skóry, poprzez wiele igieł. Dzięki temu możliwe jest dostarczenie składników odżywczych w głębokie warstwy skóry, pomijając barierę jaką jest naskórek. Preparaty do mezoterapii są dobiera do rodzaju cery, jej potrzeb, a także efektów, które chce się osiągnąć. Kremy, które nakładane są w domu są wchłaniane przez skórę, ale zbyt krótko. Dzięki mezoterapii mikroigłowej, naskórek jest pomijany, a substancja czynna wnika głęboko w głąb skóry. To sprawia, że skora staje się bardziej odżywiona, jędrna i znikają z niej wszelkie niedoskonałości.

Jak stosować preparat do mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg dla osób z problemami przebarwień, ze starzejącą się skórą, która utraciła jędrność. Zabieg wykonywany jest na skórze pozbawionej jędrności i wymagającej dogłębnego odżywienia czy nawilżenia. Potrafi złagodzić, a nawet całkowicie usunąć płytki blizny po trądziku. Mezoterapię mikroigłową można wykonać jednorazowo, najlepsze efekty widać jednak przy regularnym przeprowadzaniu tego zabiegu. Wkłucia igieł nie muszą się obawiać osoby z niskim progiem bólu. Przed zabiegiem stosowana jest  maść znieczulająca przed pobraniem krwi. Co zawiera preparat do mezoterapii? Ampułki z preparatem zawierają przede wszystkim kwas hialuronowy, a także substancje czynne, które mają odżywić skórę. Zawierają także witaminy młodości, takie jak A, C i E.