urlop w gorach

Pieniny – dlaczego warto spędzić tam urlop?

Polskie góry oferują nam nieprzeciętne widoki, a na pewno szczególnie cenionym miejscem przez turystów polskich i zagranicznych będą Pieniny. Warto tu spędzić nawet krótki urlop, ponieważ mamy gwarantowane przepiękne krajobrazy, ale jest to także obszar bogaty historycznie. Znajdzie się także coś dla miłośników lokalnej kuchni.

Urlop w Pieninach zawsze udany?

Bardzo częste odwiedziny turystów i to nie tylko latem, potwierdzają, że Pieniny są w prawdziwej czołówce turystycznej, jeśli chodzi o najbardziej atrakcyjne naszym kraju miejsca wypoczynkowe. Przyjazd tutaj przede wszystkim będzie niemal obowiązkowy dla wszystkich tych osób, które cenią sobie bardzo piesze wędrówki i przepiękne krajobrazy. Jeżeli odwiedzimy Pieniny Jezioro Czorsztyńskie noclegi zagwarantuje nam bardzo wygodne, a codziennie po wyjściu w trasę naszym oczom ukażą się malownicze widoki. To niezapomniane góry, rzeki i doliny, a także wąwozy. Będziemy podziwiać je, spacerując, ale także jeżdżąc rowerem, czy też płynąc kajakiem.

Region ten ma także bogatą historię. Poznamy ją, odwiedzając Zamek w Niedzicy lub ruiny zamku w Czorsztynie. Warto także wybrać do Muzeum Pienińskiego w Krościenku. Obowiązkowo warto mieć ze sobą przewodnik, opisujący wszystkie najważniejsze regionalne atrakcje.

Pobyt w Pieninach to cisza i spokój, a także smaczna kuchnia

Pieniny są na pewno miejscem, gdzie przyjeżdża dużo rodzin. To prawdziwa oaza spokoju, choć także dobra baza wypadowa, jeśli chodzi o wyjazdy pracownicze. Bardzo cenione są profesjonalnie organizowane imprezy integracyjne w Czorsztynie. W takich miejscach bardzo szybko można się zrelaksować i naładować baterie na dłuższy czas.

Poza tym nie zabraknie tu także atrakcji gastronomicznych. Przyjeżdżając na miejsce z chęcią posmakujemy regionalnych specjałów kulinarnych. To w końcu Pieniny kojarzą się z takimi lokalnymi specjałami jak oscypek albo bryndza. Wyjazd tutaj będzie więc idealny dla tych z nas, którzy cenią sobie piękno natury i mnóstwo atrakcji turystycznych.