kafelkowe piece

Piece wolnostojące kaflowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Piece wolnostojące kaflowe znowu zaczynając nabierać na popularności. Jakie są jednak zalety płynące z wykorzystywania takiego rozwiązania?

Piece wolnostojące kaflowe i ich druga młodość

Nie da się ukryć, że przez setki lat piece wolnostojące kaflowe były jednymi z najczęściej wybieranych typów ogrzewania domów i mieszkań. Nie ma się w sumie czemu dziwić – było to rozwiązanie naprawdę efektywne, a także ekonomiczne. Nie da się jednak w tym wszystkim ukryć faktu, że przez wiele ostatnich lat klasyczne piece kaflowe są bardzo mocno zwalczane, między innymi przez samorządy. Dlaczego tak się jednak dzieje? Cóż, przede wszystkim nie można przejść obojętnie obok faktu, że co prawda jest to rozwiązanie, jak już wspomnieliśmy, ekonomiczne i efektywne, lecz bardzo nieekologiczne, jeżeli mówimy o klasycznych piecach kaflowych. Pod tym kątem nie powinien nas raczej dziwić fakt, że zostały one wyparte przez inne, nowocześniejsze rozwiązania. Równocześnie jednak piece kaflowe również przeżyły spory rozwój czego dowodem może być chociażby fakt, że… ponownie zaczęły być używane w wielu domostwach, lecz w trochę odmienionej formie.

Dlaczego warto rozważyć wybór pieca wolnostojącego kaflowego?

Druga młodość tego rozwiązania nie wzięła się rzecz jasna znikąd. Co więc sprawiło, że piece wolnostojące kaflowe ponownie wróciły do łask? W tym kontekście musimy oczywiście powiedzieć o ich użyteczności, którą wspominaliśmy wyżej. Co do ekologiczności zaś, zmieniło się tutaj zdecydowanie najwięcej – węgiel nie jest już podstawowym źródłem energii. Możemy tu wspomnieć o brykietach, drewnie, energii elektrycznej, a także o pellecie, z czego z pewnością cieszą się firmy oferujące na przykład serwis kotłów na pellet. Zaskakującym może być fakt, że na rosnący popyt na piece kaflowe swoją odpowiedź ma rynek. Obecnie jesteśmy w stanie bez większych trudności znaleźć tego typu konstrukcje, które idealnie wpasują się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w pomieszczeniach w stylu vintage!