Modny peniuar

Odkryj sekret peniuaru!

Noszony od XVIII wieku jako element garderoby na noc i do sypialni. Dawniej uznawany za koszulę nocną, obecnie pełni funkcję lekkiego szlafroka, najczęściej zdobionego koronką, przezroczystościami czy falbankami. Odkryj, czym jest peniuar!

Określenie peniuar, pochodzące od francuskiego słowa ,,pegnoir”, oznacza ,,czesać się”. Nawiązuje do arystokratek, które siedziały przy toaletkach i szczotkowały włosy, będąc w szyfonowych lub jedwabnych narzutkach. Cechą charakterystyczną tego domowego okrycia jest wysokiej jakości materiał. Zwykle wiskoza, jedwab czy satyna, wzbogacone o liczne ażurowe przejścia i kuszące przejrzystości. Długość zależna jest od upodobań. Kolory bazowe, w których dostępny jest peniuar, to zwykle atramentowa czerń, mocny burgund czy rozbielone écru, choć nie tylko! Popularne wzory to także wariacje na temat florystycznych motywów.

Odkryj sekret lekkiego okrycia

Dla dziewczyn trendsetterek ceniących stylową modą bieliźnianą, peniuar to idealny pomysł. Świetnie sprawdza się do spania, ale także podczas codziennych porannych przygotowań do pracy. Wieczorem natomiast wprowadzi romantyczną atmosferę. Z całą pewnością okrycie to dodaje pewności siebie, wdzięku i podkreśla urodę. To więc najwyższy czas, aby mieć je w swojej garderobie sypialnianej.