Łazienka z drewnem i kamieniem

Naturalne dodatki w łazience – drewno, kamień i mech

Żyjemy szybko i intensywnie, a otaczająca nas betonowa dżungla nie sprzyja wyciszeniu i zwolnieniu tempa. Dlatego warto zadbać o siebie i stworzyć w swoim mieszkaniu miejsce, które pozwoli nam wyrwać się z natłoku myśli i rozluźnić. Kompozycja naturalnych elementów w naszych łazienkach to idealny pomysł na wyjątkową aranżację, w której bez problemu zrelaksujemy się i ukoimy nasze nerwy.

Etno na wyciągnięcie ręki

Natura jest niewyczerpanym źródłem inspiracji, które nigdy nie wyjdą z mody. Planując wykończenie naszej łazienki warto zastanowić się nad wykorzystaniem elementów etno, które szczególnie spodobają się wielbicielom egzotycznych podróży. Styl ten czerpie swoje inspiracje z tradycji ludowych plemion z Afryki, Ameryki Łacińskiej i Dalekiego Wschodu. Jest doskonałym sposobem na ucieczkę od plastiku, nowoczesności i postępującej globalizacji. Płytki z kolekcji KAVIR marki Cersanit, imitujące drewnianą mozaikę są idealnym pomysłem na wykończenie łazienki przypominającej styl Afrykański. Wystarczy parę dodatków inspirowanych safari, a przeniesiemy się na dalekie stepy.

Doskonałym sposobem, by choć na chwilę ucieć na inny kontynent, będzie wykorzystanie płytek z geometrycznymi wzorami takich jak MARKURIA lub płytek imitujących geometryczną mozaikę MANZILA. W połączeniu z egzotycznymi roślinami, takimi jak aloesy czy palmy i wykorzystaniu świec zapachowych inspirowanych Dalekim Wschodem, przeniosą nas w świat dzikiej natury.

Naturalna nowoczesność

Dla osób, które preferują nowoczesny styl, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z naturalnych akcentów doskonałym rozwiązaniem będą płytki imitujące mech:  FRESH MOSS GLASS INSERTO. Połączenie soczystej zieleni z szarością modnego betonu nada niepowtarzalnego efektu wizualnego. Z pozoru dwa kontrastujące ze sobą elementy pomogą nam stworzyć nowoczesne wnętrze z nietuzinkowym, naturalnym akcentem.

Idealnym pomysłem dla sympatyków nowoczesnego stylu wykańczania wnętrz będzie również połączenie drewna z betonem. Tutaj warto dobrać odpowiedni odcień drewna, który swoją neutralną barwą nie będzie kontrastować z zimnym betonem. Do takiej aranżacji doskonale sprawdzi się  CHESTERWOOD BEIGE z kolekcji I LOVE WOOD.