samochod elektryczny

Możliwości finansowania samochodu elektrycznego

Przygoda z samochodem elektrycznym staje się coraz bardziej realna i dostępna dla osób indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Krok w stronę ekologicznej mobilności to nie tylko wybór pojazdu, ale również możliwość elastycznego i korzystnego finansowania. Programy rządowe takie jak „Mój Elektryk”* dostarczają różnorodnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb każdego klienta.

Dla tych, którzy pragną cieszyć się samochodem elektrycznym, Volkswagen Financial Services oferuje innowacyjne metody finansowania. Kredyt JAK ABONAMENT dla klientów indywidualnych oraz leasing JAK ABONAMENT dla firm stanowią elastyczne rozwiązania, które pozwalają użytkowanie nowych samochodów bez nadwyrężania budżetu. Co więcej opcjonalna jest także wkład własny/opłata wstępna.

Kredyt JAK ABONAMENT jest innowacyjną formą finansowania, gdzie klient spłaca tylko część wartości samochodu, odpowiadającą przewidywanej utracie jego wartości w czasie umowy kredytowej/leasingowej. Decyzję o wykupie pojazdu podejmuje się dopiero na zakończenie finansowania. Wartość przewidywanej utraty wartości pojazdu jest ustalana przy podpisywaniu umowy – także wszystko jest klarowne i jasne od samego początku.

Leasing JAK ABONAMENT to propozycja dla firm, które chcą użytkować nowoczesną flotę, płacąc niższe raty w porównaniu do tradycyjnego leasingu. Na koniec umowy użytkownik ma możliwość wykupu samochodu lub skorzystania z nowego modelu w ramach kolejnej umowy. Elastyczny czas trwania umowy zależny od marki pojazdu oraz deklarowany roczny przebieg dają klientowi większą kontrolę nad finansami i dostosowania produktu finansowego do potrzeb.

Elastyczność i kontrola kosztów

Decydując się na kredyt lub leasing JAK ABONAMENT, użytkownik określa wkład własny/opłatę wstępną oraz deklaruje roczny przebieg, co pozwala na kontrolę kosztów i dostosowanie finansowania do indywidualnych potrzeb. Ponadto, w przypadku leasingu, ewentualne przekroczenie deklarowanego przebiegu nie generuje dodatkowych opłat, jeśli całkowity limit nie zostanie przekroczony.

Rządowy program „Mój Elektryk” dla firm* oraz „Mój Elektryk” dla osoby fizycznej* został stworzony z myślą o różnych grupach klientów chcących korzystać z bez emisyjnych aut. „Mój Elektryk”* dla osoby fizycznej oraz „Mój Elektryk”* dla firm to oferty uwzględniające zarówno potrzeby klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw – a jednocześnie uzyskanie dofinansowania umożliwia im skorzystanie z atrakcyjnych warunków finansowania pojazdu elektrycznego.

Decydując się na samochód elektryczny, nie tylko dbasz o środowisko, ale także korzystasz z innowacyjnych rozwiązań finansowych, dzięki którym możesz cieszyć się nowoczesną technologią bez nadmiernego obciążenia finansowego. Volkswagen Financial Services zapewnia elastyczność i dostosowanie finansowania do potrzeb każdego klienta, zachęcając do ekologicznej mobilności. Wybierz VW FS – nr 1 w leasingach samochodowych i małych flotach w Polsce**.

* Dofinansowania na samochód elektryczny udziela Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

** Źródło: SAMAR, CEPIK; LEASING/CFM – rejestracje 2023