gdzie warto kupic mieszkanie

Mieszkanie pod Warszawą. Gdzie warto kupić własne M?

W ostatnich latach coraz więcej osób, zamiast mieszkań w Warszawie, wybiera mieszkania w miejscowościach, które znajdują się w okolicach stolicy. Dlaczego coraz częściej wolimy mieszkać poza dużymi miastami? Gdzie najlepiej jest zamieszkać w okolicach Warszawy i dlaczego?

Przyczyny wybierania mieszkań pod Warszawą

Polacy coraz częściej doceniają uroki mieszkania w miejscach, w których nie ma tak wielu osób, jest mniej samochodów i więcej terenów zielonych. Warszawa jest stosunkowo zielonym miastem. Jest w niej wiele parków i innego typu terenów zielonych, jednak cały czas jest to wielkie miasto, w którym jest dużo ludzi, samochodów i dużo hałasu.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista rynku nieruchomości i doradca klientów od dewelopera Dobry Adres w Cegłowie:

W ostatnich latach większa ilość zieleni w mniejszych miejscowościach w okolicach Warszawy to nie jest główny powód podejmowania przez naszych klientów decyzji o wyprowadzce poza miasto. Ważnym czynnikiem obecnie są też wysokie ceny nieruchomości w stolicy. Mieszkania pod Warszawą, m.in. w Mińsku Mazowieckim i w Cegłowie, są dużo tańsze i dzięki temu stać na nie więcej osób.

Kryteria wyboru odpowiedniej lokalizacji w okolicach Warszawy

Wybierając dobrą lokalizację pod Warszawą trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów:

  • Łatwość i szybkość dojazdu do Warszawy.
  • Ilość zieleni i mieszkańców w danej miejscowości.
  • Dostępność sklepów i różnego typu lokali usługowych – przede wszystkim przychodni lekarskich, przedszkoli i szkół.
  • Wielkość i rozkład wybranego mieszkania.

Wszystkie wskazane kryteria wyboru pozwolą nam nie tylko dobrać właściwą lokalizację nowego mieszkania, ale również wybrać taką nieruchomość, na jaką nie byłoby nas stać w Warszawie.

Najczęściej wybierane miejscowości pod Warszawą

W okolicach Warszawy jest wiele miejscowości, z których można wygodnie dojechać do stolicy, chcąc pojechać do pracy lub na zakupy. Nie każda miejscowość pod Warszawą jest jednak tak samo chętnie wybierana przez klientów. Decydując się na wyprowadzkę ze stolicy, starają się oni po prostu wybrać takie miejsce, w którym będą mieli wszystko to, czego im brakowało w Warszawie. Bardzo często wybierane są np. mieszkania w Mińsku Mazowieckim. W tym miasteczku znajdują się wszystko to, czego potrzeba do życia. Dodatkowo jest stad bardzo łatwy dojazd do Warszawy, dzięki czemu np. codzienny dojazd do pracy nie powinien stanowić większego problemu.

Z kolei osoby, które chciałyby się przenieść jeszcze dalej od Warszawy, mogą wybrać wspomniany przez naszego rozmówcę Cegłów. To także bardzo przyjemne miejsce do życia.