lampa bioptron

Lampa Bioptron – energia światła spolaryzowanego

Chyba nie ma na świecie człowieka, który nie doświadczył skaleczenia, urazu bądź bólu. Większość dolegliwości można uleczyć środkami farmakologicznymi, jednak istnieją skuteczniejsze metody walki z bólem. Jedną z form jest stosowanie lampy Bioptron, która wykorzystuje energię spolaryzowanego światła, przywracając w organizmie naturalną moc regeneracji. Jakie są właściwości lampy Bioptron?

Urządzenie o terapeutycznych właściwościach

Założeniem twórców urządzenia było uchwycenie wiązki światła, którego właściwości zbliżone są do światła słonecznego. Jak wiadomo, lecznicze metody z wykorzystaniem słońca stosowano już w starożytności. Za pionierów można uznać starożytnych Egipcjan, w ślad za którymi podążyli Hindusi, korzystając z dobrodziejstw Matki Natury.

Dziś dzięki opatentowaniu układu optycznego przez szwajcarskiego producenta sprzętu, można cieszyć się w pełni bezpiecznym urządzeniem, które można użytkować w zaciszu domowego ogniska. Zastosowany układ optyczny polaryzuje strumień światła polichromatycznego, który pozbawiono szkodliwych cech promieniowania UV. Lampa Bioptron przeszła szereg badań, spełniając surowe normy medyczne i zyskując wysoką punktację w procesie certyfikacji.

lampa bioptron

Energia skumulowana w urządzeniu

Działanie lampy Bioptron polega na emisji wiązek światła, których fale oscylują na równoległych płaszczyznach. Dzięki temu możliwa jest regeneracja różnych warstw skóry, co ma szczególne znaczenie przy leczeniu ran i owrzodzeń o różnym nasileniu. Urządzenie Bioptron jest dziś chętnie stosowane w ośrodkach zdrowotnych i fizjoterapeutycznych, w centrach sportowych, jak również w gabinetach lekarskich i salonach odnowy biologicznej. Lampa Bioptron spełnia liczne normy medyczne, dlatego jej stosowanie w domowym zakątku jest całkowicie bezpieczne.

Z dobrodziejstw tego urządzenia mogą korzystać osoby w każdym wieku, również dzieci i niemowlęta. Jedynym przeciwwskazaniem jest trzeci trymestr ciąży.

Zalety lampy Bioptron

Liczne zalety i właściwości lecznicze powodują, że urządzenie może stosować cała rodzina. Lampa jest łatwa w obsłudze, a producent daje aż 5-letniągwarancję na jej użytkowanie. Lampa jest poręczna i niewielka, waży zaledwie 500 gram. Dla jeszcze wygodniejszego użytkowania można zamontować ją na ergonomicznym statywie z możliwością regulacji.

Lampę należy stosować na oczyszczoną partię ciała, ustawiając ją pod kątem 90 stopni w odległości około 10 centymetrów od naświetlanego obszaru. Najlepsze efekty osiąga się przy regularnym stosowaniu urządzenia, w sesjach po 2-3 razy dziennie. Konkretne wytyczne należy dostosować do indywidualnych potrzeb.

Jak to działa?

Światło lampy skierowane na wybrany obszar ciała przenika przez warstwy skóry, wywołując biologiczne reakcje struktur międzykomórkowych, które wykazują dużą wrażliwość na światło. Organizm stymulowany jest do regeneracji, dzięki czemu pobudza się jego zdolność do samoleczenia. W ten sposób przyspiesza się proces gojenia, a to wszystko bez konieczności stosowania środków farmaceutycznych.

Partnerem materiału jest Zepter Sklep – Twoja lampa lampa Bioptron.