Kalosze na deszcz

Kalosze damskie – czy warto mieć je w swojej szafie?

Czy Twoja szafa jak długa i szeroka obfituje w pokaźną kolekcję obuwia o przeróżnym charakterze? Jeśli tak, wcale nie jesteś jedyna. Dla wielu kobiet kupowanie obuwia to nie tylko hobby, ale pewna filozofia życia, która pozwala wyrazić swoją osobowość w jeszcze większym stopniu. Jednak czy w Twojej kolekcji można doszukać się damskich kaloszy? Co prawda kalosze nie są jeszcze pierwszym wyborem większości „butowniczek”, ale powoli wyrastają na poważnego rywala dla butów o podobnej charakterystyce. Pomimo swojego głównego przeznaczenia, kalosze mogą pochwalić się szeregiem innych zalet, z którymi powinnaś się szybko zapoznać. Może kalosze staną się butami numer jeden w Twojej szafie?

Kalosze – buty do zadań specjalnych

Kalosze pewnie kojarzą Ci się z jesienią i depresyjną aurą, kiedy ciągle padający deszcz odbiera radość z życia. Jest to oczywiście sama prawda, jednak pierwotnie kalosze służyły głównie jako osłona na buty, która miała chronić obuwie przed zabrudzeniem i przemoczeniem. Z czasem jednak stały się samodzielnym obuwiem wykonanym z gumy, która nie przepuszcza wody i jest odporna na ciężkie zabrudzenia. Dlatego też kalosze do tej pory towarzyszą rolnikom, rybakom czy grzybiarzom, którzy pracują w wymagający warunkach.

Damskie kalosze na deszczową pogodę i nie tylko

Kalosze bez wątpienia sprawdzają się podczas jesiennych czy wiosennych deszczów, szczególnie gdy nie chcesz narażać swojego „tradycyjnego” obuwia na zniszczenie. Kalosze damskie wysokiej jakości świetnie chronią przed najbardziej ulewnymi deszczami czy błotem, o które nietrudno w czasie częstych ulew. Damskie kalosze dobrze radzą sobie także podczas lżejszej zimy, np. takiej, jaka zastała nas w tym roku. Śnieg zmieniający się w deszcz i odwrotnie to obecnie nasza szara codzienność, dlatego warto zabezpieczyć się przed pluchą zakładając właśnie gumowe kalosze.

Kalosze damskie wysokie – nowy trend festiwalowy

Jeśli śledzisz na bieżąco wydarzenia muzyczne to wiesz, że na całym świecie cyklicznie odbywają się popularne festiwale muzyczne. W Polsce również ich nie brakuje – Open’er Festival czy Orange Warsaw Festival to ogromne wydarzenia przyciągające setki tysięcy fanów z kraju i ze świata. Z uwagi na dużą liczbę uczestników i spory hałas, festiwale najczęściej odbywają się w ustronnych miejscach. Nie trudno tam o breję i błoto, dlatego jeśli planujesz wyjazd np. na Pol’and’Rock Festival, poważnie rozważ zakup porządnych „gumiaków”, jak przyjęło się mówić na kalosze w niektórych częściach kraju.

Hunter – kalosze z najwyższej półki

Jeśli choć odrobinę interesujesz się światem mody z pewnością słyszałaś o brytyjskiej marce Hunter. Ich flagowym produktem są właśnie długie kalosze damskie, które skradły serca największych gwiazd naszego rodzimego i światowego show-biznesu. Buty Hunter co prawda nie należą do najtańszych, ale wysoka cena idzie w parze z wysoką jakością. Kalosze Hunter to obuwie wykonane z wytrzymałego kauczuku, który chroni przed deszczem, śniegiem czy błotem. Inwestycja w Huntersy to dobre rozwiązanie, jeśli planujesz nosić je niemal codziennie. Jeśli tylko chcesz trzymać je specjalnie „na czarną godzinę”, spokojnie możesz kupić model z niższej półki cenowej.