urodzinowe dodatki

Jakie świeczki urodzinowe wybrać?

Urodziny to z pewnością jedna z najważniejszych okazji w życiu, którą świętujemy. Choć z pozoru obchodzimy je co roku, to jednak za każdym razem odczuwamy ten przyjemny dreszczyk emocji i adrenalinę. Okazuje się, że organizacja przyjęcia urodzinowego nie należy do najłatwiejszych. Nie chodzi tu tylko o względy organizacyjne. Ważne jest bowiem odpowiednie dopasowanie dekoracji. Świeczki urodzinowe są najważniejszym elementem tortu. Wobec tego jakie wybrać?

Świeczki urodzinowe tradycyjne – czy warto na nie postawić?

Mówiąc o świeczkach urodzinowych tradycyjnych, mamy na myśli te, które symbolizują ilość lat na torcie. Zwykle są one proste i dość niewielkich rozmiarów. Dawniej wykorzystywane były świeczki białe z różnymi akcentami kolorystycznymi. Niemniej jednak obecnie świeczki urodzinowe, nawet te tradycyjne mogą przybierać nieoczywiste formy i wzory. Z pewnością sprawdzą się one idealnie jako dekoracja tortu. Jednak warto pamiętać, że im więcej lat maja one symbolizować, tym więcej miejsca zajmą na torcie i tym samym mogą nieco zaburzyć proporcje ciasta urodzinowego. Nikt z nas chyba nie wyobraża sobie umieszczenia w rzędzie 30 lub 40 prostych świeczek urodzinowych. Wobec tego sprawdzają się one jedynie we względnie małej ilości.

Świeczki urodzinowe numeryczne – świetne i nowoczesne rozwiązanie

O wiele lepszą alternatywą dla tradycyjnych świeczek urodzinowych, są świeczki numeryczne. Zwykle wybiera się jedynie dwie, symboliczne świeczki z numerem odpowiadającym ilości lat. Takie świeczki urodzinowe są znacznie większe od tradycyjnych, a tym samym oferują jeszcze ciekawsze kompozycje zdobień. Co jest jednak najważniejsze to fakt, że nie zajmują one zbyt wiele miejsca na torcie, a także- ze względu na swój rozmiar- mogą palić się przez znacznie dłuższy czas. Tego typu świeczki urodzinowe będą więc nie tylko dekoracją tortu, ale także będą wykazywały się swoją praktycznością.

Elektryczne świeczki urodzinowe – czy się sprawdzą?

Całkowitą nowością wśród świeczek urodzinowych są modele elektryczne. Nie posiadają one tradycyjnego knota, a jedynie niewielki przełącznik. Świeczki urodzinowe elektryczne zasilane są zazwyczaj jedną baterią. Co prawda nie wydzielają one żadnego dymu i są w miarę ekologiczne, jednak nie dają takiego samego wydźwięku podczas dekoracji tortu urodzinowego. Nie da się ich bowiem zdmuchnąć, a jedynie można je wyłączyć. Czy się sprawdzają? Z pewnością jest to dość ciekawe i innowacyjne rozwiązanie, które nieco odbiega od urodzinowej tradycji zdmuchiwana świeczek.