rosliny doniczkowe

Jakie są najlepsze rośliny doniczkowe na słońce?

Wiele osób podczas wyboru elementów dekoracyjnych do swojego domu oraz mieszkania zastanawia się, jakie rośliny doniczkowe na słońce będą najlepsze? Może być to spowodowane na przykład południowo-zachodnim kierunkiem domu.

Rośliny doniczkowe na słońce – palmy

Rośliny doniczkowe na słońce to przede wszystkim różne gatunki palm. Są one odporne nawet na duże promieniowanie, ponieważ ich naturalnym środowiskiem wzrostu są egzotyczne kraje, gdzie ostre słońce dostępne jest przez większą część roku.

Aranżacje roślinne wnętrz z palm coraz częściej występują w domach i firmach ze względu na charakterystyczny kształt liści tych roślin. Kojarzą się z wakacjami oraz miejscami, w których są zlokalizowane piaszczyste plaże. Swoim kolorem również uspokajają.

Rośliny doniczkowe na słońce – kaktusy

Nie należy zapominać również o kaktusach, które słońce kochają jak żadna inna roślina. Jest to również jak w przypadku palm, spowodowane ich naturalnym środowiskiem, czyli gorącymi pustyniami oraz skalniakami. Kaktusy lubią słońce i sprawnie przy nim się rozwijają.

Kaktusy mogą różnić się między sobą, chociażby wielkością oraz kształtem. Aranżując pomieszczenie, warto to uwzględnić. Kaktusy jak wiele innych roślin przy dobrych warunkach kwitną na różnokolorowe kwiaty. Dodaje im to uroku.

Rośliny doniczkowe na słońce – paprocie

Innym przykładem roślin, które kochają promienie słoneczne, będą paprocie. Posiadają charakterystyczne, drobne listki, które przechwytują każdy promień. Ułatwia im to rozmnażanie oraz zachowanie ogólnej kondycji łodygi.

Paprocie lubią słońce, jednak należy uważać na jego intensywność. Warto stawiać je na kwietnikach oddalonych od okien. W niektórych przypadkach zbyt mocne promieniowanie szczególnie na młode pędy może powodować usychanie.

Roślinami, które lubią słońce w domu, będą z pewnością palmy, kaktusy oraz paprocie. Są one piękne oraz stosunkowo szybko się rozwijają, umożliwiając wiele wariantów aranżacji wnętrza.