Jak wymienić wkładkę w drzwiach?

Często wystarczy wymienić tylko wkładkę bębenkową. Nie jest konieczna wymiana całego zamka i klamki, a jedynie wymiana uszkodzonego elementu. Wkładka jest uszkodzona lub po prostu wymaga wymiany ze względów estetycznych. Ślusarze są często zatrudniani do wymiany zużytych wkładek na wkładki o identycznym profilu klucza. Większość producentów oferuje dwa rodzaje wkładek bębenkowych – jedne przeznaczone do pomieszczeń wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa, takich jak banki, sklepy jubilerskie i skarbce, a drugie do codziennego użytku przez właścicieli domów, którzy chcą po prostu zabezpieczyć swoją rodzinę przed intruzami w nocy, nie wydając zbyt wiele pieniędzy na okucia, które w większości przypadków nie są konieczne.

Krok po kroku

Wymiana wkładki w drzwiach można dokonać z pomocą kilku istotnych kroków. Na początku odkręcić śruby po obu stronach, które są widoczne, a następnie wyjąć wkładkę bębenkową z wnętrza drzwi, pamiętając o zachowaniu kolejności wszystkich części. Usuń stary olej lub smar ręcznikiem papierowym i umieścić nowy cylinder na swoim miejscu; upewnij się, że jest prawidłowo ustawiony, Zastąp brakujące elementy, przykręcając je z powrotem na ich pierwotne miejsca (zwróć uwagę, czy są one lewo- czy prawoskrętne) . Na końcu zamknij drzwi po włożeniu klucza do szczeliny zamka i przekręć go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż usłyszysz kliknięcie. Ważne jest, aby znać części zamka do drzwi i sposób działania każdej z nich. Pomocne będzie również zrozumienie, kiedy nadchodzi czas wymiany, naprawy lub innej niezbędnej konserwacji. W ten sposób można łatwo skontaktować z https://www.pogotowie-zamkowe-wroclaw-24h.pl dowolnym momencie okresu eksploatacji systemu bezpieczeństwa.

Zamek wymaga regularnego sprawdzania i konserwacji

W przypadku konieczności wymiany zamka do drzwi, czy to wkładki bębenkowej, czy tylko bolców i sprężyn w zestawie zamkowym, istnieje wiele możliwości. Najpopularniejsze rodzaje wkładek wymiennych to takie, które pasują do istniejącej wkładki i są przykręcane za pomocą dwóch otworów po obu stronach na śruby mocujące. Ten typ może być również dostępny jako model dwustronny, w którym obie strony przesuwają się razem, aż do kliknięcia po prawidłowym złożeniu.