Wyburzanie budynku

Jak w praktyce wyglądają wyburzenia robotami Brokk?

Wyburzenia czy rozbiórki budynków są konieczne, zwłaszcza gdy obiekty te grożą zawaleniem lub zmieniła się koncepcja zabudowy terenu. Wówczas konieczne jest kucie betonu i żelbetonu. Podczas prac wyburzeniowych stosowany jest ciężki specjalistyczny sprzęt. Dokonywanie rozbiórek i wyburzeń obiektów o dużych gabarytach, wiąże się z wykorzystaniem robotów Brokk. Czym są te roboty i jak wygląda praca z nimi?

Roboty Brokk – czym są?

Przeprowadzanie zaawansowanych rozbiórek i wyburzeń wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Roboty budowlane Brook to urządzenia budowlane, które pozwalają na ograniczenie hałasu i wibracji. Wyburzenia robotami Brokk pozwalają dostosować siłę pracy młotów do danego obiektu. Świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie liczy się wydajność, szybkość prac. To doskonałe urządzenia do prac wyburzeniowych, w których niemożliwym jest wykorzystanie ciężkiego sprzętu budowlanego. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort pracy. Sterowane są zdalnie i bezprzewodowo.

Znajdują zastosowanie w  wyburzeniach wysokich kominów betonowych i murowanych. Umożliwiają przeprowadzenie kontrolowanej rozbiórki silosów, zbiorników górnych czy wież ciśnień.

Zalety prac wyburzeniowych z użyciem robotów Brokk

Wykorzystanie robotów Brokk w pracach rozbiórkowych czy wyburzeniowych ma wiele zalet. Niepodważalną jest bezpieczeństwo prac. Roboty budowlane są zasilane elektrycznie, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w pracach prowadzanych wewnątrz budynków. Umożliwiają diamentowe cięcie betonu, a co za tym idzie precyzyjne cięcie konstrukcji betonowych i żelbetonowych. Są to maszyny wszechstronne, które pozwalają na użycie lekkich młotów hydraulicznych, jak i szczęk krusząco-tnących czy głowic frezujących.

Roboty Brokk dają mnóstwo możliwości prac. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o małej kubaturze. Mogą prowadzić rozbiórkę w miejscach trudno dostępnych i niebezpiecznych. To maszyna o niepozornych rozmiarach, która przystosowana jest do wykonywania przebić, kruszenia, przecinania żelbetonu oraz do kopania i transportu materiału.