Jak dbać o zarost? Pielęgnacja brody i wąsów w kilku prostych krokach

pielegnacja brody

Moda na zarost zaczęła się stosunkowo niedawno, jednak nie da się nie zauważyć, że coraz więcej mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody i wąsów. Utrzymanie optymalnego wyglądu zarostu nie jest jednak prostym zadaniem – włoski na twarzy wymagają codziennej pielęgnacji oraz zabiegów stylizacyjnych, dzięki którym ich ujarzmienie staje się możliwe. Jak zatem dbać o brodę i wąsy tak, aby zawsze wyglądały modnie i stylowo?

Codzienne mycie brody

Pierwszym i najważniejszym krokiem w drodze do zadbanego zarostu jest jej codzienne mycie. Choć gołym okiem tego nie widać, ale na włoskach osadza się wiele zanieczyszczeń z powietrza, resztki jedzenia czy wreszcie bakterie, które wcale nie przyczyniają się do zachowania odpowiedniej higieny na co dzień. Aby uzyskać efekt jak po wyjściu z barber shopu, do mycia brody warto wybierać tylko kosmetyki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji brody. Zwykłe mydło, szampon czy żel pod prysznic mogą bowiem nie wystarczyć – owłosienie na twarzy wyróżnia się nieco inną strukturą włosków niż te na pozostałych częściach ciała.

Zobacz także: https://walkiria.com.pl/jak-wybrac-dobry-barber-shop-przydatne-wskazowki-dla-brodaczy/

Pielęgnacja brody – regularne nawilżanie i czesanie

Codzienne mycie brody to podstawa, jednak uzyskanie stylowego wyglądu zarostu jest możliwe tylko przy regularnych zabiegach pielęgnacyjnych. Warto stosować żele, kremy i olejki nawilżające, który nadają brodzie i wąsom zdrowego blasku, ale też intensywnie odbudowują naturalną strukturę włosów. Warto również pamiętać o złuszczaniu martwego naskórka na twarzy, raz lub dwa razy w tygodniu, a także o regularnym czesaniu brody z pomocą profesjonalnej szczotki. Najczęściej polecane przez barberów szczotki do czesania brody to te wykonane z naturalnego włosia dzika, choć i grzebień o różnym rozstawie ząbków powinien dobrze się sprawdzić.

Strzyżenie brody to podstawa

Zasada jest prosta – im częściej przycinamy brodę i wąsy, tym szybciej one odrastają. Podobna reguła ma swoje zastosowanie w przypadku włosów na głowie – każdy fryzjer czy barber nam powie, że zniszczone końcówki spowalniają proces ich wzrostu. Przycinanie brody w domowych warunkach nie zawsze jest jednak najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy nasze umiejętności manualne pozostawiają wiele do życzenia. Warto zatem odwiedzić profesjonalny salon barberski, jak np. https://barbershop-praga.pl/, gdzie wykwalifikowani styliści zajmą się stanem nie tylko naszego zarostu, ale również fryzury. Barber pomoże również w dobraniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych oraz doradzi w kwestii codziennego układania brody i wąsów.