Intrygujące gałki do mebli – dekoracja pomieszczenia

Wystrój wnętrza i wyposażenie każdego pomieszczenia domu zależy w głównej mierze od gustu domowników, który z czasem się zmienia. Mogą mieć na to wpływ zewnętrzne inspiracje, zmiana stylu życia czy dojrzewanie do niektórych rozwiązań. Styl, jaki podoba się nastolatkom zwykle diametralnie się różni od tego, co podoba się ich rodzicom i dziadkom. Z tego powodu, w pewnym momencie nadchodzi czas zmiany wystroju wnętrza. Poniższy artykuł przybliży, w jaki sposób niskim nakładem finansowym można całkowicie odmienić aranżację wnętrza, wymieniając wyłącznie niewielkie, niewyróżniające się elementy – gałki do mebli.

Orientalne klimaty

Charakteryzujące się bogatymi złoceniami, gałki do mebli wykonane w stylu orientalnym nadadzą wnętrzu wyjątkowy, unikalny klimat. Pasują doskonale do wnętrz klasycznych, jako intrygujący dodatek, wpisujący się w trend kolorystyczny pomieszczenia urządzonego tradycyjnie. Takie salony i pokoje zwykle wyposażone są w drewniane meble w ciepłych odcieniach, brązowe, czerwone i beżowe obicia, złocone, drewniane ramy oraz lampy z mosiężnymi lub patynowanymi pałąkami. Gałki orientalne, występujące w głębokich, intensywnych kolorach i ozdobione złoceniami dopasowują się natychmiast kolorystycznie, ale ich dalekowschodni charakter jest natychmiast zauważalny. Bogato zdobione gałki przełamią również modernistyczny charakter wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Chłodne, stonowane barwy, ostre krawędzie i minimalistyczne dekoracje zyskają nieco błysku, jeśli gałki do mebli wymieni się ze standardowych na orientalne.

Szukasz gałek do mebli? Odwiedź DOT Manufacture

Cenne rękodzieło

Na pchlich targach lub na stronach internetowych specjalizujących się w sprzedaży rękodzieła, spotkać się można z gałkami do mebli wykonanymi i ozdobionymi ręcznie. Ich szeroki wybór sprawia, że można znaleźć elegancko malowane gałki do mebli, wyjątkowo dobrze nadające się do salonu utrzymanego w stylu prowansalskim – przepięknie wyglądają w takiej stylistyce gałki z drewna lub ceramiki z namalowanymi ręcznie wrzosami – oraz gałki w kształcie głów bohaterów pochodzących z ulubionych bajek dziecka, które fantastycznie ozdobią jego pokój. W przypadku rękodzieła, ilość możliwych do wyboru wzorów i kształtów gałek do mebli ogranicza wyłącznie wyobraźnia artysty. Jeżeli osoba zdecydowana na zmianę gałek do mebli ma swoją wizję, można podać swój pomysł artyście i cieszyć się wykonaniem unikatowych akcesoriów na zamówienie.

Zobacz także: https://e-zwierciadlo.pl/galki-do-mebli-w-nowych-aranzacjach/

Klasyczna ceramika, wykwintny glamour

Poza tworzywami sztucznymi i drewnem, najpiękniejsze gałki do mebli wytwarzane są z ceramiki. Dostępne w wielu kolorach, malowane maszynowo lub ręcznie, są trwałe, solidne i ciężkie. Świetnie dopasują się do szerokich szuflad, przeszklonych drzwi witryn i drewnianych, salonowych szafek. W przypadku poszukiwania czegoś bardziej luksusowego i błyszczącego niż ceramika, na rynku dostępne są ekskluzywne gałki do mebli zdobione między innymi kryształkami Swarovskiego. Takie biżuteryjne gałki rozświetlą pomieszczenie, w którym zostały zamontowane i dodadzą piękna meblom. Iskrzące kamienie przyciągną wzrok domowników i ich gości, wobec tego, jeśli celem zmiany wystroju jest wprowadzenie do pomieszczenia odrobiny ekstrawagancji i luksusu, takie gałki do mebli są idealnym rozwiązaniem. W styl glamour wpisują się również przezroczyste gałki akrylowe, wystylizowane na kryształowe – mimo dość niskiej ceny, charakteryzują się one wysoką trwałością i bardzo dobrze imitują gałki szklane i kryształowe. Ich przezroczystość i ostre krawędzie sprawiają, że dobrze się wpisują w styl modernistyczny, do jasnych szafek i przestrzeni.