smar molibdenowy

Do czego wykorzystuje się smar molibdenowy?

Na rynku występuje wiele smarów, często wyróżnia molibdenowy. Jest to produkt, który w swoim składzie został uzupełniony o dwusiarczek molibdenu, czyli związek nieorganiczny, bardzo często używa się innej nazwy, jaką jest sól kwasu siarkowodorowego. Smar molibdenowy wyróżnia się wysokimi właściwościami smarnymi, dlatego jest tak często wybieranym produktem w wielu sklepach. Do czego wykorzystuje się taki smar?

Gdzie smar molibdenowy znajduje swoje zastosowanie?

Smar molibdenowy stosuje się po to, aby wyeliminować tłumienie drgań, dobrej jakości smar może całkowicie wyeliminować drgania w różnych mechanizmach. Stosuje się go również po to, aby doprowadzić do redukcji tarcia, obniżyć temperaturę oraz zwiększyć stabilność różnego rodzaju mechanizmów. Takiego smaru używa się najczęściej po to, aby usprawnić pracę mechanizmów, przykładem może być użycie tego smaru do lepszej pracy łożyska ślizgowego, a nawet do myjki wysokociśnieniowej. Takie mechanizmy są narażone na duże drgania, które smarem molibdenowym da się eliminować, jednak w celu osiągnięcia takich efektów należy wybierać zawsze dobrej jakości produkty. Wysokiej jakości smary można znaleźć w sklepie internetowym Janex Serwis, który w swojej szerokiej ofercie ma również oleje antykorozyjne Rustilo. Oleje antykorozyjne mają wiele zalet, przykładowe to wypieranie wody, dobra zdolność zwilżania i pełzania, wysoka stabilność, łatwość nakładania, a przede wszystkim dobre właściwości smarne. 

Jakie zalety ma smar molibdenowy?

Do największych zalet smaru molibdenowego wymienia się bardzo dużą łatwość pompowania za pomocą smarownic, wysoką stabilność temperaturową oraz wysoką odporność na wilgoć. Warto również podkreślić fakt, że smar molibdenowy jest mieszalny ze wszystkimi smarami, które zawierają mydło. Jako jeden z nielicznych nie zawiera ołowiu i innych metali ciężkich. Wszystko to powoduje, że idealnie sprawdza się podczas stosowania na mechanizmach, w których występują drgania.