karma dla psa

Dlaczego warto stosować bez zbożowe karmy dla psów?

Mając psa w domu musimy go odpowiednio karmić. Do jego organizmu muszą być dostarczane niezbędne składniki odżywcze, ale także należy pamiętać, że nie należy mu dawać w jedzeniu substancji, które powodują u niego alergię lub jakieś niestrawności. Dlatego wielu ludzi decyduje się na podawanie swoim pupilom bezzbożowych karm dla psów.

Powody, przez które bezzbożowe karmy dla psów stają się coraz bardziej popularne

Wiele osób nie do końca wie jakie jedzenie dawać psu, aby wpływało ono korzystnie na jego zdrowie. W obecnych czasach można kupić bezzbożowe karmy dla psów, które nie mają w swoim składzie pszenicy, owsa, jęczmienia, czy kukurydzy. W tego typu posiłkach dla zwierząt znajduje się więcej dobrej jakości mięsa niż w pozostałych karmach dla psów. Będzie ona idealnym rozwiązaniem dla psów, które mają problem z trawieniem zbóż. W takim przypadku występują u nich skutki uboczne, które utrudniają im prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy nasz pupil nie ma alergii pokarmowej, na któryś z tych składników.

Jednak można się tylko tego dowiedzieć, gdy zrobimy testy alergiczne naszemu psu. Stosując bezzbożowe karmy dla psów poprawimy także ich stan skóry oraz sierść naszych zwierząt powinna być w lepsze kondycji. Dzięki temu, że w takich karmach mamy więcej dobrej jakość mięsa to psu jest dostarczana spora ilość kwasów tłuszczowych omega-3, przez co stan sierści i skóry się polepsza. Karmy bezzbożowe dla psów też pozwalają zmniejszyć ilość gazów u naszego pupila, przez co będzie się on czuł bardziej komfortowo oraz będą u niego występować mniejsze dolegliwości związane z układem trawiennym. Po prostu będzie on miał bardziej zdrowy układ pokarmowy.

Karma psu również powinna smakować

Karma, którą podajemy naszemu psiakowi powinna nie tylko mieć odpowiednie wartości odżywcze, ale również musi ona trafiać w gusta smakowe psa, aby on jadł ją z przyjemnością. Takie jedzenie musi być odpowiednio zbilansowane, ponieważ jeżeli nie zostanie dostarczona jakaś substancja do organizmu psa, która jest ważna dla jego funkcjonowania to mogą się u niego pojawić jakieś problemy zdrowotne związane z niedoborem. Wybierając taką karmę należy zobaczyć jaka jest jakość produktów, z których została wykonana. Trzeba również pamiętać, że sucha karma nie jest zbytnio wilgotna, dlatego pies musi mieć zawsze dostęp do świeżej wody, aby zaspokoić jej braki, gdy żywi się tylko suchą karmą. Smaki karmy warto zmieniać czasami, aby sprawdzić jak poszczególne smaki wpływają na kubki smakowe naszego psa.