chipsy

Chipsy owocowe alternatywą dla słodkich (i słonych) przekąsek

Tradycyjne chipsy ziemniaczane są bardzo smaczne, lecz jednocześnie kaloryczne i mało wartościowe. Dlatego też doskonałym wyborem będzie zamiennik w postaci chipsów owocowych. Smakują równie doskonale, a dodatkowo dostarczają nam wiele cennych witamin. Mogą stać się pełnowartościową przekąską, która zastąpi słodycze, a także paluszki, precelki czy zwykłe chipsy.

Owoce o każdej porze

Wiele razy z pewnością przyszła nam ochota na owoce, na przykład jabłka czy truskawki bądź banany. O ile jednak zjedzenie banana nie stanowi większego problemu, o tyle trudno spożywać soczyste jabłko lub ociekające sokiem truskawki na przykład nad ważnymi dokumentami. W efekcie zdarza nam się sięgać po sok owocowy, który wcale nie jest najzdrowszym i najwartościowszym wyborem. Z pomocą przychodzą natomiast chipsy owocowe, które mają formę suchą, dlatego można je spożywać w niemal każdej sytuacji. Tym samym nie musimy rezygnować z owoców – wystarczy, że spożyjemy je w nieco innej formie.

Zdrowy wybór dla dzieci

Wielu rodziców poszukuje dla swoich dzieci zdrowych zamienników chipsów oraz innych, słodkich i słonych przekąsek. Poszukujemy zdrowej alternatywy na spacery, podwieczorki czy w czasie podróży. Warto postawić na chipsy owocowe, które okazują się doskonałym wyborem dla maluszków, potrafiących już gryźć. Są one idealne do małych rączek, pomagają też kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Należy pamiętać, że wybór chipsów owocowych jest o wiele lepszy, niż dosładzanych soków czy musów z tubki, których skład często pozostawia wiele do życzenia. Warto wybrać chipsy z suszonych owoców, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, aby dziecko nie pobrudziło się w czasie jedzenia. Powszechnie wiadomo, jak może zakończyć się przygoda z sokiem czy musem, podczas gdy chipsy owocowe pozostają w pełni bezpiecznym rozwiązaniem.

Zamiast słodkich i słonych przekąsek

Piątkowy wieczór, a my szukamy jakiejś przekąski do filmu? Najczęściej w nasze ręce wpadają paluszki, chipsy czy precelki, jednak warto postawić na coś zupełnie innego, a mianowicie na chipsy z suszonych owoców. Niewielka paczuszka jest w stanie zaspokoić nasz apetyt na cały wieczór. Możemy podzielić się nią z partnerem bądź z przyjaciółmi, tak aby wszyscy mogli zrezygnować z tego, co niezdrowe, na rzecz pełnowartościowych produktów. Także po południu, gdy czujemy chęć zjedzenia czegoś „do kawy”, warto sięgnąć właśnie po chipsy owocowe, a nie po batony, ciastka czy czekoladki. Za taki wybór nasz organizm z pewnością nam podziękuje.