bezpieczna firma

Bezpieczna firma. Sprawdź, jak ochraniać najważniejsze pomieszczenia

Nowoczesne firmy coraz częściej stawiają na rozwiązania, które mają na celu nie tylko poprawę komfortu pracy, ale przede wszystkim zapewnienie jej ciągłości oraz bezpieczeństwa. Szczególne znaczenie ma ochrona pomieszczeń specjalnych, tajnych kancelarii czy serwerowni. Powinna być ona skuteczna, ciągła, przemyślana. Coraz częściej stosuje się takie rozwiązania, jak klatka Faradaya.


Bezpieczeństwo przedsiębiorstw to coraz częściej poruszany temat wśród różnego rodzaju specjalistów. Od tego, jakimi zabezpieczeniami dysponujemy, w dużej mierze zależy to, jak nasza firma w niedalekiej przyszłości będzie mogła funkcjonować. Niestety wraz np. z rozwojem technologii internetowych nastąpił rozwój tak zwanego szpiegostwa przemysłowego, którego efektem są chociażby włamania na serwery, kradzież własności intelektualnej, technologii, opisów procesów produkcyjnych czy danych osobowych.

Czytaj więcej: https://www.kochamwies.pl/jak-w-3-prostych-krokach-poprawic-bezpieczenstwo-w-biurze/

Przez takie właśnie działania przedsiębiorstwo może mieć bardzo poważne problemy, nie tylko finansowe. Rozwiązaniem jest oczywiście stosowanie ochrony.

Klatka Faradaya

Pomieszczenia specjalne można ochraniać naprawdę na różnorodne sposoby, wszystko zależy od środków, które możemy przeznaczyć na ten cel oraz determinacji osób, które podejmują decyzję. Rozwiązaniem, które kompleksowo chroni przed działaniem pola elektromagnetycznego, które może uszkodzić każdą elektronikę, np. serwery, gdzie przechowujemy dane, są klatki Faradaya. Chronią one również przed działaniem sieci bezprzewodowych oraz np. podsłuchiwaniem. Właściwości klatki Faradaya są naprawdę duże, dlatego z powodzeniem można stosować je wszędzie tam, gdzie zachodzi taka właśnie potrzeba. Oczywiście projekt i wykonanie należy powierzyć wyspecjalizowanej firmie.

Stała kontrola dostępu oraz monitoring

To zdecydowanie kolejne rzeczy, o które musimy zadbać. Jeżeli chcemy, aby serwerownie czy inne pomieszczenia, które po prostu mają charakter specjalny i są dla firmy kluczowe, były w odpowiedni sposób chronione, warto powierzyć dostęp do nich tylko i wyłącznie osobom, którym to się należy.

Do tego służy między innymi montaż specjalnych czytników kart, zamków otwieranych kodem PIN lub bardziej zaawansowanych, np. czytników linii papilarnych. Dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest również oczywiście stały monitoring.