Impreza dla przyjaciółki z okazji ślubu

Wieczór panieński – jak zorganizować imprezę dla przyjaciółki?

Każda przyszła panna młoda zasługuje na to, aby w huczny sposób pożegnać się z wolnością. Właśnie po to stworzono tradycję organizacji wieczoru panieńskiego – jedynego takiego wieczoru w życiu każdej mężatki, który powinna wspominać z rozrzewnieniem patrząc na stare zdjęcia. Wieczór panieński to również dobry sposób, aby odciągnąć pannę młodą od stresującej otoczki towarzyszącej przygotowaniom do najważniejszego dnia w jej życiu. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak spędzić wieczór panieński? Ciekawych pomysłów nie brakuje, wystarczy tylko nieco pobudzić swoją kreatywność i dać ponieść się fantazji. Wieczór panieński to dobry moment, żeby zrobić szalone rzeczy, na które wcześniej nie miałaś odwagi. Zatem do dzieła.

Wieczór panieński: kto powinien go organizować?

W większości rejonów naszego kraju przyjęło się, że to świadkowa jest odpowiedzialna za organizację wieczoru panieńskiego. Jeśli z jakichś powodów świadkowa nie jest w stanie sprostać przygotowaniom do wieczoru panieńskiego, obowiązek ten spada najczęściej na druhny, siostrę lub najbliższą przyjaciółkę. Rzadko zdarza się, aby przyszła panna młoda brała czynny udział w organizacji swojego „panieńskiego”, choć takie przypadki nie są odosobnione.

Wieczór panieński: rola panny młodej

Panna młoda nie powinna brać udziału w przygotowaniach do imprezy, ponieważ wieczór panieński najczęściej jest formą prezentu od organizatorek dla samej zainteresowanej. Panna młoda za nic nie powinna płacić, choć niektórym nie pozwala na to sumienie. Rola panny młodej zatem powinna ograniczyć się jedynie do konsultacji w kwestii przewidzianych atrakcji, a później do samego uczestnictwa w imprezie. To wielki dzień, a raczej wieczór panny młodej, dlatego jej głowa powinna być wolna od zmartwień.

Jak zorganizować wieczór panieński?

Jeśli to Tobie przypada zaszczyt organizowania wieczoru panieńskiego dla siostry lub bliskiej przyjaciółki, powinnaś odpowiednio się do tego przygotować. Owszem, jest to dosyć spore przedsięwzięcie, które wymaga dobrej organizacji, jednak przy odrobinie wysiłku powinnaś poradzić sobie z tym zadaniem bez problemu. Na początek cenna rada: organizacji panieńskiego nie zostawiaj na ostatnią chwilę. Pośpiech jest złym doradcą, a na pewno zależy Ci na tym, by w tym dniu uśmiech pannie młodej nie schodził z twarzy. Poniżej kilka wskazówek, które ułatwią Ci organizację imprezy dla przyszłej panny młodej.

Organizacja wieczoru panieńskiego: lista gości

Panieński to impreza jedyna w swoim rodzaju, dlatego listę gości warto ograniczyć do grona najbliższych. To panna młoda powinna mieć głos decydujący, bo to przecież przyjęcie na jej cześć. Po konsultacji z panną młodą stwórz ostateczną listę, która pozwoli Ci przejść do następnych etapów przygotowań.

Organizacja panieńskiego: budżet

Po ustaleniu listy gości czas na oszacowanie budżetu. Jeśli stać Cię na to, żeby opłacić wszystkie atrakcje imprezy – możesz śmiało to zrobić. Jednak najczęściej każda z uczestniczek dorzuca się do puli, aby cały ciężar nie spadł na jedną osobę, w tym przypadku na Ciebie. Ustalenie kwoty składki nie jest rzeczą prostą, ponieważ nie każda z dziewczyn zaproszonych na wieczór panieński dysponuje taką samą wysokością wolnych środków. Jeśli zebrana suma nie wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów imprezy, różnicę możesz pokryć z własnej kieszeni.

Co na wieczór panieński?

Oczywiście nie obejdzie się bez okolicznościowych gadżetów: szarf, koszulek, opasek czy balonów. Dobrym pomysłem będzie tort „z jajem” np. w kształcie penisa. Teraz pozostaje kwestia atrakcji. Jeśli panna młoda nie jest „zwierzyną towarzyską”, możesz zorganizować panieński u siebie w domu, zamawiając np. striptizera. Szalona noc na parkiecie w klubie nocnym? Czemu nie! Jeśli dysponujecie większym budżetem, zorganizuj wizytę w SPA lub weekendowy wyjazd w ciekawe miejsce.