Tani remont, czyli jak odświeżyć mieszkanie w kilka dni

Szybki remont

Słowo „remont” przyprawia Cię o gęsią skórkę? Nie jesteś sama – nikt nie lubi zamieszania, bałaganu i hałasu spowodowanego pracami remontowymi. Jednak nic nie jest wieczne, a przestrzeń mieszkalna zużywa się szybciej niż myślisz. Jeśli choć odrobinę interesujesz się aranżacją wnętrz to z pewnością wiesz, że trendy wnętrzarskie zmieniają się niemal co sezon, warto od czasu do czasu zmodernizować wystrój swojego mieszkania. Wbrew pozorom nie musisz zatrudniać ekipy remontowej – z pomocą innych domowników możesz w łatwy i szybki sposób przeprowadzić metamorfozę przestrzeni mieszkalnej i to w zaledwie kilka dni. Jak to zrobić? Poznaj kilka sprawdzonych trików.

Szybki remont – odmaluj ściany w salonie i sypialni

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na szybki remont mieszkania jest odmalowanie ścian. Nawet najlepsze farby do malowania ścian po kilku latach tracą swoje pierwotne właściwości, dlatego powinnaś co jakiś czas pomyśleć o odświeżeniu kolorów. Jeśli długo nosiłaś się z myślą o diametralnej przemianie swojego mieszkania, możesz postawić na jedną ścianę w wyrazistym odcieniu lub wzbogacić ją o ciekawy wzór. W marketach budowlanych możesz znaleźć ciekawe szablony, które urozmaicą wystrój Twoich wnętrz i nadadzą im wyjątkowego charakteru.

Szybki remont mieszkania – metamorfoza kuchni

Nie ma wątpliwości, że kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Kapitalny remont przestrzeni kuchennej nie należy do najtańszych, dlatego możesz spróbować odmienić jej oblicze tanim kosztem wymieniając fronty szafek kuchennych. Jeśli jednak nie chcesz wyrzucać niezniszczonych frontów, możesz je odmalować przy pomocy lakieru lub farby do malowania mebli. Podobny zabieg możesz przeprowadzić z krzesłami czy stołem jadalnianym – nowy kolor lub sposób wykończenia farby może sprawić, że kuchnia stanie się całkowicie nowym miejscem.

Tani remont mieszkania – metamorfoza łazienki

Najpopularniejszym, a zarazem jednym z najbardziej praktycznych sposobów na wykończenie łazienki jest pokrycie ścian i podłogi płytkami lub kafelkami. Ich wymiana generuje jednak spore koszty, wymaga sporo czasu i zaangażowania ekipy remontowej. Nie musisz jednak zrywać całego pokrycia ściennego – możesz szybko i sprawnie odmienić jego wygląd za pomocą farby do malowania płytek. Już dwie warstwy produktu mogą całkowicie pokryć stary kolor czy wzór na płytkach, dlatego metamorfozę łazienki możesz przeprowadzić nawet w jeden weekend. Pamiętaj jednak, by przed malowaniem zabezpieczyć meble i armaturę łazienkową.

Szybka metamorfoza mieszkania – postaw na dodatki

Zmiana wystroju mieszkania nie musi być kłopotliwa, a wręcz przeciwnie, może sprawić Ci wiele radości i satysfakcji. Wystarczy, że wprowadzić do swoich wnętrz nowe dekoracje, dzięki którym wyrazisz swój styl i osobowość. Nowy dywanik w łazience, kolorowe zasłony w oknach, kilka dodatkowych roślin w salonie mogą znacznie przyczynić się do metamorfozy Twojego mieszkania i to w jedno popołudnie. Co więcej, nowe dodatki do mieszkania możesz kupić siedząc wygodnie w kanapie i popijając gorącą herbatę – w sieci znajdziesz mnóstwo ciekawych sklepów z dekoracjami wnętrz w przeróżnych stylach – od klasycznego, przez skandynawski, po industrialny.