Namiętność w związku – jak znów ją wzniecić?

Namiętność

W stałym związku nietrudno o rutynę, co zapewne wiesz, jeśli posiadasz tego samego partnera seksualnego od kilku czy kilkunastu lat. Co ciekawe, nawet pary młode stażem narzekają na brak namiętności w swoich łóżkowych igraszkach. Niższa temperatura związku oczywiście nie oznacza, że uczucie między Wami się całkowicie wypaliło, a miłość ustąpiła miejscu przyzwyczajeniu. Każda para przeżywa lepsze i gorsze okresy w sypialni, jednak niezwykle istotne jest to, żeby Wasze problemy nie rzucały cienia na życie codzienne. Jeśli chcesz znów poczuć się jak nastolatka i poczuć zastrzyk adrenaliny, wypróbuj kilka prostych trików na przełamanie łóżkowej rutyny.

Brak namiętności w związku: gdzie leży problem?

Każdy związek rządzi się swoimi prawami, ale wszystkie posiadają jeden wspólny mianownik: euforyczny początek. Stan zakochania trudno porównać do jakiegokolwiek innego uczucia. Na pewno znasz te motyle w brzuchu, rozkojarzenie, trudności ze skupieniem swoich myśli na pracy czy nauce. Każda zakochana osoba zachowuje się trochę jak w amoku, nie zwracając uwagi na przyziemne problemy. Jednak rzeczą zupełnie naturalną jest stopniowy spadek temperatury w związku. Dostrzegasz coraz więcej wad drugiej połówki, a życie seksualne stało się monotonne i zakrawa o nudę. Możesz znów wzniecić ogień w swoim związku, pod warunkiem, że ogień całkiem nie wygasł.

Namiętność i pożądanie: dlaczego są takie ważne?

Dojrzały związek opiera się głównie na miłości i zaufaniu, jednak bez namiętności i pożądania trudno poczuć się spełnioną. Seks powinien sprawiać przyjemność, zaspokajać potrzeby Twoje, jak i Twojego partnera. Nie tylko te fizyczne – uczucie bliskości podczas stosunku nie można niczym zastąpić. Namiętność nie musi od razu oznaczać wyuzdanego i sprośnego seksu – chodzi przede wszystkim o skalę emocji, którą angażujemy w zbliżenie. Brak namiętności to mniejsza ochota na seks, a to z kolei jest częstą przyczyną rozpadu związków.

Jak urozmaicić seks?

Choć powrót do stanu z początkowej fazy związku jest niemal niemożliwy, wspólnie z partnerem możecie wypróbować kilka sposobów na to, jak znów poczuć te silne emocje. Nie przejmuj się, jeżeli pierwsza próba okaże się nieudana – nie od razu Rzym zbudowano. Zatem jak znów poczuć ogień namiętności?

Sposoby na namiętny seks: seksowna bielizna

Sposób stary jak świat i z pozoru może wydawać Ci się stratą czasu i pieniędzy. Czasem jednak najprostsze środki okazują się najskuteczniejsze. Ponowne rozbudzanie pożądanie zacznij zatem od wizyty w sklepie ze zmysłową bielizną. Koronki czy prześwity często działają na mężczyzn lepiej niż nagie ciało, dlatego nie bój się zaszaleć z „fikuśną” koszulą nocną czy zestawem bielizny.

Sposoby na namiętny seks: nowe pozycje seksualne

Seks to nie tylko pozycja „na misjonarza” czy „na pieska”. Jeśli znów chcesz osiągnąć intensywny orgazm, namów partnera na eksperymenty łóżkowe. Ilość pozycji seksualnych pozwoli Wam zgłębiać dotąd nieznane tereny jeszcze na długo po pierwszym zbliżeniu.

Sposoby na namiętny seks: gadżety erotyczne

Zabawki erotyczne to jeden ze skuteczniejszych sposobów na odbudowanie namiętności w sypialni. Akcesoria z pewnością pozwolą Wam poznać się jeszcze lepiej i zaznać seksu, jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyliście. Eksperymentowanie z gadżetami nie jest jednak dla każdego, dlatego jeśli po pierwszym razie poczujesz, że to nie to, nie zmuszaj się do niczego w imię dobra Waszego związku.